Aktuální interaktivní povídky:
3. část - Život v duze - Rick je Vyvolený

7. července 2016 v 12:52 | misa660 |  Život v duze
Byla vybrána odpověď Rick je v tomto světě vyvolený a musí nejprve projít zkouškouČas plynul a Rick stále přemýšlel nad tím, kam se dostal. O čem vůbec kudrnatý chlapec mluvil? Jedním z nich? Co to má znamenat? Prošlo kolem něho několik malých dětí, které z ničeho nic mizely v lese nebo se naopak objevovaly. Holky i kluci si neustále mezi sebou něco štěbetali, ale na Ricka se nikdo z nich nepodíval. Začal přemýšlet nad tím, zda není neviditelný. Když kolem něho prošla dívka, jejíž obličej vypadal smutně, Rick na ní promluvil: "Hej, slyšíš mě?" A to jeho myšlenku potvrdilo. Holčička s copy neodlepila zrak od země a pokračovala v cestě.
"Ricku, měl jsi sedět na tom pařezu!" z ničeho nic se před ním objevil kudrnatý chlapec nesoucí hnědý pytel.
"Nevidí mě, že ano?"
"Ne, nevidí. A už nemluv, nebaví mě to. Proč nemůžeš být normální? Budou s tebou akorát starosti!" rozbrečel se.
"Proč pláčeš? Jak se jmenuješ?" položil mu Rick ruku na jeho ramena. Chlapec se však odtáhl a narovnal se.
"Nebrečím, a jmenuji se Kudrlinka. Neslyšel jsi snad Květinku?"
"Myslel jsem, že je to přezdívka." Kudrlinka zakroutil hlavou a jeho obličej zčervenal.
"Žádné přezdívky neexistují, Ricku. Každopádně, odpovědi na tvoje otázky mohou být zodpovězeny večerník. U slečny Králověnky. Vezmi si tento pytel, máš tam jídlo a pití. Plus další věci, které by se ti na lovu mohli hodit," podal mu látkový vak.
"Lov? Můžeš mi říct, co se tady děje?!"
"Já ne, ONI," Rick se podíval směrem, kterým Kudrlinka ukazoval.
"Modříny?" podivil se Rick. Ještě víc ho zaujalo, že modříny jako jediné vypadaly stejně, jako ze světa, ze kterého přišel. Kudrlinka přikývl.
"Běž za nimi, řeknou ti víc podrobností. Já ti můžu popřát jen hodně štěstí," uklonil se a pak od Ricka vystartoval pryč. Rick nic nechápal a připadal si jako blázen. Stromy přeci nemluví. Došel k nim a najednou se odněkud ozvalo několik hlasů najednou: "Jsme rádi, že tě tu máme, Ricku," otočil kolem sebe, ale nikoho neviděl.
"Neboj, jsme jediní, kdo se v tomto světě umí dostat do hlavy Vyvoleným." Nad slovem "Vyvolený" Rickovi naskočila husí kůže po celém těle.
"Ano Ricku, jsi Vyvoleným. Budeš velice důležitá osoba v tomto krásném duhovém světě, ale nejprve musíš projít zkouškou. Nyní ti dáme pokyny a ty pozorně poslouchej. Půjdeš hluboko do lesa. Zpočátku ti bude cesta připadat směšná. Jako bys šel po turistické značce. Po pár kilometrech se však budeš prodírat houštím, brodit se bahnem, lézt po skalách. Zde testujeme tvojí fyzičku a schopnost přemýšlet. Následuje voda. Musíš se přes moře a vodopády dostat. Je jen na tobě jak. Když všechno dobře dopadne, což občas nedopadne, dostaneš se do určitého biomu. Může tam být zima, může to být džungle, cokoliv. Tam ulovíš pět druhů živočichů. Veškerá žijící stvoření na tebe budou útočit, dej si pozor. Až tak učiníš, propadneš se do díry. Čeká tě labyrint a na konci vstupní lístek domů. Dostaneš se zpátky sem a budeš se mít jako v ráji. Nějaké otázky?" Rick se snažil zpracovat veškeré informace. Na konec se zeptal jenom na jednu věc: "Co se stane, když neuspěji?"
"Snaž se uspět hochu, to ti radíme." Ricka odpověď neuspokojila, ale musel se s tím smířit.
"Fajn, jsem připravený. Ale nemyslím si, že starý dědek dojde daleko."
"Podíval ses již na sebe, starej dědulo? Všiml sis snad nějaké bolesti? Bylo by to dost divné," slyšel posměšné hlasy všech Modřínů. Opatrně si prohlédl svoje ruce. Čistá pleť, jako by omládl o několik let. Došel ke kaluži, ve které spatřil sebe? Jeho obličej nebyl ani trochu svraštělý a vzpomněl si na svoje mládí. Když mu táhlo teprv na třicet. Hnědé rozčepýřené vlasy, našel i jednoho beďara a dokonce našel všechny zuby.
"Tak snad se pokochal, Ricku. Běž už a hodně štěstí. Jo a veškeré potřebné věci najdeš v pytli."

Rick chvíli nehybně stál nad louží a nemohl zrak odtrhnout od svého obličeje. Nakonec však vykročil do lesa. Šel po vyšlapané prašné cestičce, která opět vedla stále rovně. Po chvíli se mu začala motat hlava a dělat se mu špatně. Nebylo to nic příjemného, když jdete stále přímo a kolem vás se nachází stále stejné stromy, které ještě ke všemu hrají všemi barvami. Vzpomněl si na slova, která pochytil od Modřínů: Zpočátku bude cesta směšná.
"Vážně? Jak směšná? Myslel jsem, že máte na mysli směšně jednoduchá. Je mi tak zle," chytil se za hlavu a náhle zakopl o silné kořeny. Upadl na zem a nad sebou spatřil Jane.
"Jane?" vykoktal ze sebe.

"Jo, jsem to já, Ricku. Podej mi ruku, pomůžu ti," natáhla k němu svojí stařičkou dlaň. Rick chvíli váhal.


  1. Rick odmítne od Jane pomoc
  2. Rick omdlí
  3. Rick přijme pomoc
  4. Začne si s Jane povídat


Na odpověď se čeká, co myslíte, že vybere? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irei Irei | Web | 9. července 2016 v 22:25 | Reagovat

1. Zajímavý článek.
2. Podle mě vyhraje třetí možnost.

2 kaori-snilek kaori-snilek | Web | 10. července 2016 v 9:19 | Reagovat

Ahoj, do AFFS jsem si tě přidala. Tvůj blog vypadá super!:)

3 Irei Irei | 10. července 2016 v 12:22 | Reagovat

Nevadí ti, když si tě přidám do AFFS?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama