Aktuální interaktivní povídky:
Chci se tě dotknout - Pohledný mladík

10. července 2016 v 17:31 | misa660 |  Chci se tě dotknout
Byla vybrána odpověď c) kolem prochází zrovna pohledný mladík, když se popelnice sama od sebe převrhne - nevidí Sarah, ale přijde mu situace velmi zvláštní


Když se zrovna urostlý mladý zrzavý muž díval do svého mobilu, ozvala se hlasitá rána a zrzek málem uklouzl na slupce od banánu. Mladík spatřil převrhlou popelnici u chodníku, ze které se vysypalo mnoho smradlavých nepotřebných věcí. Rozhlédl se do všech stran, doleva, doprava, za sebe a i před sebe, ale viděl jenom procházející lidi, kteří určitě neměli co dočinění s popelnicí.
"Heeej, slyšíš mě??!!" vzpamatovala se Sarah a křičela na zrzka ze všech sil, který se zrovna snažil vrátit popelnici na původní místo. Byl urostlý, ale i přesto měl co dělat, a proto se Sarah rozhodla, že se mu pokusí pomoci. Stoupla si naproti mladíkovi, objala popelnici, až se jejich dlaně téměř dotýkaly a ze všech sil spolu se zrzkem zvedli popelnici.
"Co to?" podivil se muž, protože cítil, jak popelnice ubyla na váze. Nedokázal si vysvětlit, co se právě stalo, ale nechtěl se tím dál zaobírat a vykročil zpátky na chodník. Sarah ho chtěla zastavit, stoupala si před něj, sahala mu na záda, ale zrzek ní vždy prošel, jako by byla vzduch. Tak jak to bylo vždycky, vždyť duchové jsou jako vzduch. Sarah se vzdala všech nadějí, že by zastavila mladíka a nechala ho jít. Když už muže neviděla, pokusila se zjistit, s čím vším může pohybovat. Chtěla začít s malými věcmi, proto se vydala do nejbližšího domu a snažila se přesouvat všechny malé předměty, které se nacházely v místnosti. Ani s jedním však pohnout nedokázala. Nevěděla, co dělá špatně, a proto se po pár neúspěšných pokusech, vydala zpátky ven ke stejné popelnici, do které znovu kopla. Její noha však projela popelnicí jako nic a žádné rozsypané odpadky se nekonaly. "Proč??!" křičela z plných plic a pak se rozplakala. Po chvíli se pod Sarah vytvořila louže plná slaných slz. A tvořila by se větší a větší, kdyby k ní nedolehl povědomý hlas.
"Jo, jasný, mami, koupil jsem i rýži, čau," před Sarah se znovu objevil zrzek, tentokrát s nákupní taškou v ruce. Sarah netušila, jestli se něco stane, ale pokusila se o to. Letěla k popelnici a zkusila jí převrhnout. Opět se ozvala rána a popelnice už ležela na zemi. Mladík všechno opět viděl.
"To snad není možný!" zařval a stál u převrhlé popelnice jako zkamenělý. Ten mladý muž byl pro Sarah znamením, ale nevěděla jakým. Jenom v jeho přítomnosti se může dotýkat předmětů, aniž by jimi prošla. Ihned jí napadl geniální nápad. Přiběhla k zrzkovi a zalovila mu v kapsách u kalhot. Hledala jeho mobilní telefon, který nahmatala hned napoprvé a vzala ho do dlaní. Už dlouho nedržela mobil, chvíli se na něj zasněně koukala.
"Co to sakra je?!" mobilu si však všiml i mladík. Telefon se vznášel ve vzduchu a pohyboval se. Snažil se po něm chňapnout, ale Sarah s ním na poslední chvíli uhnula. Sarah přálo štěstí, neměl ho uzamčený, a proto rychle našla poznámkový blok a začala psát.
Jmenuji se Sarah, umřela jsem před několika lety při autonehodě a nemůžu se dostat do světa zesnulých. Nejspíš mě nevidíš, ale když budeš věřit na duchy, mohl bys mě spatřit. Já jsem převrhla popelnici, já jsem ti vzala z kapsy telefon. Nevím proč, ale jen díky tvojí přítomnosti můžu sahat a pohybovat s předměty. Pomož mi!
a) Zrzek nevěří svým očím, ale bude si se Sarah psát
b) Zrzek na takové bláboly nechce věřit, sebere mobil a odejde
c) Zrzek omdlí
d) Zrzek bude chtít pomoct, ale jeho text Sarah nemůže přečíst
e) Zrzek napíše Sarah, at mu dá pokoj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SáraD. SáraD. | E-mail | Web | 11. července 2016 v 16:30 | Reagovat

i když bych nevybrala variantu c, líbí se mi jak s ní příběh pokračuje, rozhodně je zajímavé, že jen v mladíkově přítomnosti se může dotýkat věcí a doufám, že jí pomůže a pod...
já bych volila a) Zrzek nevěří svým očím, ale bude si se Sarah psát :)
a pak bude chtít pomoct
krásný začátek příběhu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama