Aktuální interaktivní povídky:
Chci se tě dotknout - Není lékař jako lékař

12. srpna 2016 v 20:04 | misa660 |  Chci se tě dotknout
Na odpovědi jsem čekala dlouho, bohužel jsem dostala pouze jeden hlas, takže pokračování je dle tohoto hlasu. Byla vybrána odpověď C -Lékař není jen tak ledajaký lékař. Věří, že duchové existují a způsobují právě tyto popáleniny."Tak copak jste to dělal, Jacku?" povytáhl obočí, když si pročítal lékařskou zprávu.
"Upadl jsem," Jack stále trval na svém.
"A jak jste přišel k popáleninám? Kdybyste si zlomil ruku nebo nohu, tak to pochopí asi každý. Ale popáleniny z pádu se asi jen tak nestávají, nemyslíte?"
"K nim jsem přišel předtím doma," znovu lhal a snažil se nějak záhadu vysvětlit.
"Ale no tak, člověče, vážně si myslíte, že vám skočím na dětskou pohádku? Víte co, nejdříve vás prohlédnu. Můžete se postavit nebo vám mám se sestrou pomoci?"
"Zvládnu to sám," Jack se ztěžka zapřel do opěradel vozíku a vstal. Sarah Jacka pozorovala ode dveří. Nechtěla, aby ještě něco vyvedla. Jack se s malou pomocí sestřičky vyhoupl na postel. Doktor odložil zápisky na stůl a přistoupil k Jackovi. Nejdříve mu vyhrnul dlouhé rukávy od pruhovaného trička, ale ihned je zase stáhnul. Úplně to samé udělal s celým tričkem.
"Sestro, dojděte mi pro kafe, prosím. Chvíli vás nebudeme potřebovat, dejte si klidně pauzu," vypravil ze sebe lékař. Sestřička přikývla a odešla. Málem prošla Sarah, kdyby jí včas neustoupila. To bylo o fous. Nechci mít nikoho dalšího na svědomí.
"Kde jste s tím duchem setkal, Jacku? Lovíte je?" najednou zašeptal doktor a upřeně sledoval Jackovy oči. Sarah i Jack ihned zpozornili.
"Haha, duchové? Co to melete, pane doktore? Nevím, o čem mluvíte," uculil se a doufal, že se ho lékař nebude dál vyptávat.
"Viděl jste ho? Je tady s námi? Jestli ano, nikdo z nás není v bezpečí! Musíme ho zlikvidovat!" najednou zvýšil hlas. Sarah se polekala. Kdo by se chtěl zbavit duchů? A existují další? A jak o nich nějaký doktor může vůbec vědět? Sarah si pokládala jednu otázku za druhou. Jack se na posteli napřímil a chtěl utrousit nějakou kritizující poznámku, která by doktora umlčela.
"Tohle," surově Jackovi vytáhl rukáv, "jsou popáleniny ducha. Ducha, který je velmi nebezpečný, protože je elektricky nabitý. Ovládá veškerou elektřinu na zemi a pokud,…" chvíli přestal a ohlédl se po místnosti, jako by se něčeho bál a pak téměř neslyšně pokračoval: "Pokud zjistí, že má tuhle moc, může nás zničit. Všechny. Celou naší planetu. Nemusí to udělat úmyslně, duchové často neumí ovládat svoje schopnosti, hlavně ti mladí jsou nejnebezpečnější. Bez zkušeností. Ale může se i přiklonit na stranu zla a také hned zemřeme. Takže mi teď řekni pravdu. Vím, že ses nějakým způsobem s duchem potkal, komunikoval jsi s ním. Jsi s ním odteď spojený. Popáleniny jsou důkazem. Získal větší moc, hned, jak jsi s ním promluvil. I když jsi ho třeba neviděl, ale myslel jsi na něj a snažil se tě přesvědčit o jejich existenci. Tak se snadno dostanou mezi nás. Tak nás můžou zničit. Řekneš mi všechno, co víš. A pak na něj musíš přestat myslet a já se o něj postarám," lékař hlasitě polknul a pak si odkašlal. Došel si pro skleničku s vodou, která stála na stole, a celou jí vypil. Jack nevěděl, jak má zareagovat. Sarah, která musela přistoupit blíž, aby mohla zachytit všechna slova, v sobě pocítila zvláštní vlnu vzrušení a energie. Pokud doktor hovoří pravdu, tak existují další duchové, ale zároveň i jejich lovci. Z jedním z nich je určitě tento lékař. A co teprve její schopnosti? Opravdu dokáže využívat veškerou elektřinu? Také nevěděla, jak se má zachovat.

A) Jack se začne hlasitě smát a bude se snažit odejít od toho pošuka pryč a prohlásí ho za blázna.
B) Jack bude lhát, že se s žádným duchem nikdy nesetkal nebo aspoň o tom neví
C) Jack Sarah odhalí, ale pokusí se jí bránit
D) Jack Sarah odhalí a začne přemýšlet o tom, že může být opravdu hrozbou
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak Jack nakonec zareaguje?

A
B
C
D

Komentáře

1 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 13. srpna 2016 v 18:58 | Reagovat

Duchové opravdu existují. Komunikuji s nimi a i s jinými bytostmi ;-)

2 I am Jane I am Jane | Web | 13. srpna 2016 v 19:31 | Reagovat

To je skvělý nápad to hlasování nakonci :-D tipuju A ;-) .

3 misa660 misa660 | Web | 13. srpna 2016 v 20:21 | Reagovat

[1]: já na to moc nevěřím :D

[2]: nejhorší je to, když si vymyslím nějakou odpověď, kterou bych nikdy do příběhu nedala, ale přitom ostatní ano :D

4 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 13. srpna 2016 v 20:50 | Reagovat

[3]: A já v s nimi žiji

5 Elis Elis | Web | 13. srpna 2016 v 23:28 | Reagovat

Já na duchy věřím od doby, co jsem zažila  jistou zkušenost, do té doby jsem to odmítala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama