Aktuální interaktivní povídky:
Červenec 2017

Štěnice - Ben H. Winters

22. července 2017 v 10:30 | misa660 |  Knihy
Název: Štěnice (Bedbugs)
Žánr: Literatura světová, Horory
Autor: Ben H. Winters
Překlad: Romana Bičíková
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 208

***

Anotace:


Susan a Alex našli byt snů. Majitelka domu je sice poněkud výstřední a údržbář stále mumlá něco o sklepě, ale za tak nízký nájem by byl hřích ten byt nebrat.
Jednoho rána se Susan probudí s divnými štípanci na těle. Každé ráno přibývají další. Susan zjišťuje, že jejich byt je zamořen štěnicemi. Proč má ale štípance jen ona? A jak to, že odporný hmyz nikdo jiný nevidí? Začíná z toho šílet. Děje se něco zlověstného. Ale je to doopravdy, nebo má ty odporné štěnice jenom ve své hlavě?

***

Kostel na hladině Resijského jezera

14. července 2017 v 23:16 | misa660 |  Cestování a výlety
Zajímavost, kterou jsem dnes v Itálii osobně navštívila :) Fotky jsou moje!! (btw pokud chcete vidět víc fotek z dovolené, navštivte můj instagram :D )


Káva = elixír života?

14. července 2017 v 20:53 | misa660 |  Zdraví a fitness + vaření

Prodlouží nám káva život?

Dne 10.7.2017 byly v časopise Annals of Internal Medicine uveřejněny 2 velké studie, podle kterých by mělo být pití kávy spojeno s menší úmrtností. Předchozí výzkum kávy naznačoval, že pravidelná konzumace kávy může vést k menšímu riziku vzniku cukrovky a kardiovaskulárních chorob. Nová studie ukazuje, že by to mohlo mít širší účinek. (1)

Báječné dny - Raphael Montes

12. července 2017 v 20:54 | misa660 |  Recenze
Název: Báječné dny (Perfect Days)
Žánr: Literatura světová, Romány, Thrillery
Autor: Raphael Montes
Překlad: Markéta Polochová
Autor obálky: Milan Sládek
Nakladatelství: XYZ
Rok vydání: 2017
Počet stran: 328
Anotace:


Student medicíny unese dívku svých snů a vydá se s ní na neobvyklou odyseu napříč Brazílií.

Teo Avelar je samotář. Žije se svou paraplegickou matkou a svým psem v Riu de Janeiru, nemá mnoho přátel, většinou rozmlouvá jen s mrtvolami ve fakultní laboratoři. Dokud nepotká Clarice. Spontánní, exotickou, ambiciózní studentku, která sní o tom, že bude psát filmové scénáře. Jeden má zrovna rozpracovaný: "Báječné dny" o třech kamarádkách, které vyrazí na road trip po Brazílii, aby našly lásku. Teo začne Clarice stalkovat, až ji jednoho dne unese odhodlán podniknout s ní cestu podle jejího scénáře.
Temný, napětím překypující psychologický thriller o projížďce na sedadle spolujezdce, z níž vám bude běhat mráz po zádech


Blog o dinosaurech

11. července 2017 v 19:38 | misa660 |  Aktuality
Chtěla jsem se s vámi podělit o jeden velmi zajímavý a pěkný blog, který najdete na této adrese: http://dinosaurss.blog.cz/

Pokud se zajímáte o dinosaury a život před nimi nebo po nich, rozohodně neváhejte a blog navštivte. Najdete tam spoustu zajímavých informací. A nejen to. Pokud vás toto téma nikdy moc neoslovilo, podívala bych se tam také. Proč? Protože jsem sama příkladem. Nikdy jsem se o dinosaury nezajímala, ale tento blog opravdu ráda navštěvuji a nedočkavě čekám na nové články. A navíc, autor je moc milý člověk! Mimochodem, jsem moc ráda, že tento člověk zavítá i na můj blog a proto mu tímto chci zároveň poděkovat :)
Děkuji

Takže ještě jednou: http://dinosaurss.blog.cz/


Blog v nových šatičkách

11. července 2017 v 18:56 | misa660 |  Aktuality
Můj starý design mě už opravdu začínal štvát a tak jsem asi celé odpoledne strávila u vybírání různých obrázků a designů a konečně se mi podařilo všechno dát dohromady. Z blogu jsem udělala tak nějak holčičku :D Ale chtěla jsem nějaké hezčí barvičky na léto, bohužel mi to ujelo až nějak moc :D Všem pánům, co chodí na můj blog, se omlouvám. Nicméně je vidět, že jsem opravdu holka :D

Jinak layout na stránku jsem našla zde

Je škoda, že takových pozadí není více i pro tento blog. Většina obrázků neseděla nebo ani nešla stáhnout, protože se to nastavuje přes script (u anglických blogů). Pokud někdo zná nějakou jinou stránku s takovými kabátky, tak se určitě podělte! Tento design nebude asi mít moc dlouhé trvání, přeci jen je to spíš takový letní.

Netopýří pozorovatelny

10. července 2017 v 22:26 | misa660 |  Cestování a výlety
zdroj obrázku: tu

Když nám začínají ty prázdniny, zaujal mě jeden tip na výlet. Spoustu z nás určitě navštěvuje hrady a zámky. A co víc, třeba narazíte i na netopýry! To už se možná každému nemusí líbit, ale podle mého by to bylo určitě zpestření a vidět létající savce mimo zoologickou zahradu by nemuselo být úplně k zahození. V České republice můžeme navštívit 3 místa, kde najdeme netopýří pozorvatelny - pomocí kamer lze pozorovat život netopýrů či vrápenců. Lokalitami jsou:
  • Hrad Točník (kolonie netopýra velkého)

  • Hrad Sovinec (kolonie vrápence malého)

  • Zámek Jevišovice (kolonie netopýra velkého)


Ve většině našich krajů na určitých památkách se můžete dozvědět více o životě těchto letounů.

Více infomrací se můžete dozvědět zde, kde najdete i interaktivní netopýří mapu!

Aktuality 10.7.2017

10. července 2017 v 20:04 | misa660 |  Aktuality
Chci vám sdělit pár informací ohledně blogu.

1. Za pár dní odjíždím na dovolenou, takže netuším, jak na tom budu časově, rozhodně se s vám ale nechci loučit. A možná sem budu přidávat fotečky, protože budou určitě moc krásné (i když mým mobilem asi až tak krásné ne :D), ale hory Rakouska, Itálie a Švýcarska určitě budou stát za to.

2. Můj interaktivní blog se nějak přeměňuje - někdo si možná všiml. Přidávám sem recenze na knihy (mimochodem mám spoustu dalších nápadů na recenze knih, filmů a dokonce i aplikací na mobil!) a před pár minutami jsem se zbláznila do různých zajímavostí. Co z toho plyne? Nejspíš nic, jen ten název blogu a adresa trochu nesedí, ale s tím asi nejde nic udělat, že? :D A doufám, že bych si mohla získat více čtenářů :)

3. Můj design blogu už bych chtěla opravdu změnit, ale nejsem schopná vytvořit něco hezkého. Byl by někdo tak hodný a neudělal by ho pro mě, prosím? :D

4. Přeji hezké prázdniny :D

Info

10. července 2017 v 19:55 | misa660 |  Zajímavosti
Dne 10.7.2017 jsem vymyslela další rubriku a tou jsou ZAJÍMAVOSTI. Jak si můžete všimnout, rubrika má již několik podrubrik, kterých možná bude i časem přibývat, když mě něco napadne. Ale chtěla jsem říct jen krátké info o tom, co sem všechno budu přidávat. Asi jako každý brouzdám často na internetu a rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o různé zajímavosti z celého světa, které mě zaujmou. Mám v plánu překládat i anglické články. Nicméně se budu snažit to vždycky pouze nějak shrnout, abych neporušovala autorská práva autorů a samozřejmě vždy přidám odkaz. Zajímavosti budou různá fakta a domněky, které budou aktuální nebo i ze staršího data. V podrubrikách Svět a Česko budu přidávat ty nejzajímavější aktuální zprávy, abychom věděli, co se právě děje.

Pokud máte nějaký nápad na další podrubriku, kterou jsem vynechala a chtěli byste tu nějaké články, stačí to napsat do komentářů. Můžete mi i napsat, na jakou sekci bych se měla nejvíce zaměřit, která vás zajímá. Budu ráda, když se mnou budete komunikovat, když už jsou to ty interaktivní příběhy :D

Nahlížení - Dana Zahoříková

9. července 2017 v 20:19 | misa660 |  Knihy
Název: Nahlížení - Podivný začátek
Žánr: Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Autor: Dana Zahoříková
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2016
Počet stran: 280
Anotace:


Napínavý příběh o dívce Meg, které Osud určí, že bude nahlížečkou. Vydává se na cestu do domu svého učitele a rádce, pana Plumberblicka. V novém světě se učí čtení myšlenek, ale brzy se dozví, že patří mezi ty vyvolené nahlížeče, kteří dokážou číst myšlenky mrtvých. A to zrovna v době, kdy se svět nahlížečů začíná otřásat v základech!

"Meg se na to musela posadit. Ale dávalo to smysl. Všechno to teď dávalo smysl. Všechno do sebe zapadalo. Ty hlasy, co slyšela jen ona a nikdo jiný, které se objevily, až když viděla svoji první mrtvolu. To, že neslyšela myšlenky ostatních, i když byla nahlížečkou. I ty podivné řeči, že ani smrt nedokáže umlčet všechno. Všechno to nyní dávalo dokonalý smysl. "Jsem nahlížečkou, co slyší poslední myšlenky mrtvých!"

Další vražda na sebe nenechá dlouho čekat a Meg musí využít svůj talent při pátrání po vrahovi, který začne likvidovat nahlížeče… A aby toho nebylo málo, musí ještě bojovat o svého přítele Garetha. Velký výroční ples Slepence je za dveřmi… Podaří se Meg odhalit vraha mezi stovkami hostů?

Úchvatný a strhující příběh, který tě zavede do zcela nového světa čtení myšlenek a vyšetřování zločinuNevítaní -Sophie Jordanová

8. července 2017 v 11:35 | misa660 |  KnihyNázev: Nevítaní (Uninvited)
Žánr: Romány, Fantasy, Dívčí romány
Autor: Sophie Jordanová
Překlad: Pavla Kubešová
Autor obálky: Michael Frost
Nakladatelství: Cooboo
Rok vydání: 2014
Počet stran: 320
Série: Nevítaní
Díl: 1.


Anotace:


Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš. Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom - jejich DNA obsahuje vraždicí gen. Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost. Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí - co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?

Metro

6. července 2017 v 8:51 | misa660 |  Název
METRO


Povídka vznikla díky tomu, že mi DINOSAURSS zadal název METRO. Děkuji a snad se bude líbit

Vy všichni ostatní mi můžete také zadat různá slova, věty a tak podobně. To vše najdete v rubrice Výzvy.

Zadej mi název

2. července 2017 v 13:12 | misa660 |  Výzvy pro mě
Napište mi sem jednouchou větu, titulek z novin nebo třeba název knížky. Budu se snažit na to vymyslet příběh.

Příklad: Co mě naučil tučňák; Řidička vystoupila z nabouraného auta sama, spolujezdkyně nepřežila

Zadej mi osnovu

2. července 2017 v 12:38 | misa660 |  Výzvy pro mě
Chci psát, ale často nevím, jak mám začít. Co kdybyste mi s tím trochu pomohli a já bych musela zapojit veškeré mozkové závity? Pod tento článek mi můžete napsat osnovu od úvodu do závěru. Jaký má mít povídka úvod, co se tam stane a jak by to mělo skončit. Já už to "jen" zpracuji do nějakého příběhu.

1. Úvod - Kde se bude příběh odehrávat, o čem bude, téma, ...
2. Zápletka - Hlavní bod příběhu - Co se v příběhu má stát, konflikt
3. Závěr - Jak by měl příběh skončit - Špatně, dobře, otevřeně nebo napište svojí představu (například hlavní postava přežije, ale její láska nikoliv)

Příklad:
1. Bomba v Praze
2. Dva kamarádi na koncertě, kde vybuchne bomba. Nastane chaos, jeden z kamarádů bude zraněný.
3. Přežije jen zraněný kamarád

Stačí takto stručně, ale můžete i rozsáhleji :)

Instagram - květinka

2. července 2017 v 12:05 | misa660 |  Fotky
Jak asi víte, žiji instagramem. Sice už ne tolik jako před pár týdny, ale stejně mám stále radost z každého lajku a tak podobně. Přidávám tam různé fotografie, o kterých si třeba myslím, že je to fakt pecka, ale podle lajků to zase asi až tak dokonalé nebylo. A když tam hodím nějakou fotku jen tak, ani se mi třeba moc nelíbí, tak dostane 80 lajků. Jak je tohle možné? Například tuto fotku rostlinky nechápu ani já ani moje mamka:


Fotka se mi líbí, ale neřekla bych, že je nějaká extra. Vysvětlí mi někdo, co je na ní tak dokonalého? :D Nebo že by to bylo hlavně tím, že jsem tam dala dobré hashtagy?

Božský svět

1. července 2017 v 13:34 | misa660 |  Autonehoda
  • A) Setkat se s Bohy
  • B) Odmítnout setkání
  • C) Pokusit se anděla zabít, nic takového neexistuje